Školní rok 2018/2019

Organizace školního roku

Období školního vyučování ve školním roce 2018/2019 začne v pondělí  3. září 2018.

Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno ve čtvrtek 31. ledna 2019.

Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno v pátek 28. června 2019.

Podzimní prázdniny: 29. - 30. 10. 2018

Vánoční prázdniny: 22. 12. 2018 - 2. 1. 2019

Pololetní prázdniny: 1. 2. 2018

Jarní prázdniny: 11. - 17. 2. 2019

Velikonoční prázdniny: 18. 4 - 19. 4. 2019

Hlavní prázdniny: 29. 6. - 1. 9. 2019

Ředitelské volno: podle potřeby

Charitativní vánoční výstava, den otevřených dveří: 13. 12. 2018

Výroční zpráva 2017-18

Zápis školské rady 26.11.2018

SRPŠ INFO:

1. Hospodaření spolku

2. Rozpočet SRPŠ

3. Schůze SRPŠ 23.10.2018

Vánoční trhy - radniční noviny

Děti z LVK 1.st. dorazily ve 14,30 do chaty Javor.Vos

Uzavření klasifikace

Vážení rodiče, v pátek 18. 1. se bude uzavírat klafikace za první pololetí.

Vysvědčení

Ve čtvrtek 31. 1. bude žákům prvních tříd předáno vysvědčení. Žáci 2. až 9. tříd dostanou výpis z vysvědčení, který si mohou zanechat.

Slovní hodnocení bude předáno všem žákům prvního stupně.

zveřejněno 7. 1. 2019

Plánujeme v měsíci leden

8. 1.  Planetárium ve třídě 4. C

9. 1.  Beseda v knihovně - 4. AD

11. 1.  Rudolfinum - Česká Filharmonie - 3. AC

Divadlo Glaus - O chytré princezně - 2. ABC

Bruslení pod Žižkovskou věží - 3.B

13. - 19. 1. Lyžařský výcvikový kurz pro žáky 1. stupně

15. 1.  Beseda v knihovně, 1. B

16. 1.  Beseda v knihovně, 1. C

17. 1.  Beseda v knihovně,  4. A

18. 1.  Uzavření klasifikace za první pololetí

25. 1.  Bruslení pod Žižkovskou věží - 4. C, 5. C

31. 1.  Předávání vysvědčení

Bruslení pod Žižkovskou věží

Ve spolupráci s MČ Praha 3 mají žáci 3. - 5. tříd možnost bruslení na kluzišti pod Žižkovskou věží. Tato sportovní činnost je pro žáky zdarma, stejně jako vypůjčení bruslí.

Mikulášská nadílka

Ve středu 5. 12. navštívil žáky 1. stupně Mikuláš, anděl a čert. Žáci dostali menší nadílku a naši prvňáci dostali od anděla svůj první slabikář.

Murder Mystery

Žáci čtvrtého a páteho ročníku absolvovali divadelní představení probíhající především v anglickém jazyce. Jednalo se o detektivní pohádku interaktivní formou.

Halloweenský den

Dnes žáci absolvovali strašidelný den, kdy se převlékli do kostýmů a vyzkoušeli si některé tradice tohoto svátku. Třída 2. C zpříjemnila některým třídám ráno, když na ně zaklepala s heslem "Trick or treat" a zazpívala ostatním dětem anglické písničky.

Green Eggs and Ham

Žáci navštěvující kombinovanou výuka AJ (CLIL třídy) absolvovali divadelní představení probíhající v anglickém jazyce. Díky této akci mají žáci příležitost procvičit si své jazykové dovednosti během interaktivního představení, které probíhalo s rodilým mluvčím.

Dětské dopravní hřiště

Žáci čtvrtého a pátého ročníku budou během školního roku navštěvovat dopravní hřiště. Absolvují celkem čtyři výukové bloky. Více informací předají třídní učitelé.

Lyžařský kurz 1. stupně

Vážení rodiče, dětem byly rozdány přihlášky na lyžařský výcvikový kurz. V případě zájmu předejte přihlášky p. Vosické.

Lyžařský kurz 2. stupně

1.10. žáci obdrželi závazné přihlášky LVK pro 2.st. Vyplněné přihlášky odevzdat do 5.10. p.uč. Szmekovi nebo Boleslavovi.

Naše úspěchy

Obvodní kolo ve florbalu /mladší žáci - 3. místo

Žižkovský kolík - ve sportovní soutěži mladších žáků jsme získali 2. místo.

Přespolní běh (žáci druhého stupně) - 3. místo

Obvodní kolo v ping pongu /dívky - 1. místo

Obvodní kolo v ping pongu /chlapci - 3. místo

Výtvarná soutěž Jeden svět na školách

Žák třetího ročníku se umístil v předních příčkách výtvarné soutěže se svým dílem k filmu Hadí dívka. Za odměnu pojede v listopadu na exkurzi do České televize a zúčastní se natáčení pořadu Planeta Yó.

Z rukou našich žáků

Týden vědy a techniky

(žák ze 4. A)

Ve středu 7. 11. jsme byli na interaktivní výstavě. Nejdříve jsme šli na virtuální realitu, kde jsme si prohlíželi vybavení laboratoře. Pak jsme se přesunuli do prvního patra. Tam bylo hodně věcí, např. skafandr Vladimíra Renka nebo simulátor vidění. Bylo to moc zajímavé a poučné. Velmi mě to bavilo.

Výstava Paměť národa na Letné

( žáci z 5.D)

Ve středu ráno jsme se se třídou vydali na Letnou, kde probíhá výstava, která nám připomíná historii našeho státu. Po náročném výstupu na nás čekal krásný výhled na celou Prahu. Když jsme se rozdělili do menších skupin, tak jsme měli za úkol projít celkem tři stanoviště. Dostali jsme také pracovní listy. První stanoviště bylo v temné místnosti a všude okolo nás se promítaly různé obrazy.Někdo se toho i dost bál, protože to bylo občas děsivé. V další části byli nahraní lidé, kteří vzpomínali na různé doby. Třetí část byly takové venkovní tabule s texty. Také nám půjčili bílé fixy a my mohli napsat něco na zeď. To nám přišlo asi nejzábavnější.

Výlet do Kutné Hory (od žákyně z 5.C)

V pátek jsme navštívili Kutnou Horu. Začali jsme prohlídkou na Hrádku. Zde jsme si ukazovali, jak se dříve žilo a co se dělalo. Dozvěděli jsme se, že se vyráběly pražské groše a ukazovali nám i různé stroje (např. na vytahování rud). Byli jsme ve středověkém stříbrném dole. Před vstupem jsme si museli nasadit pláště a přilby s baterkou. Poté jsme šli v těch pláštích přes náměstí, takže se na nás všichni koukali. Vypadali jsme jako permoníci. Ve středověkém stříbrném dole byly velmi úzké chodbičky. Byly tam dokonce i dvě chodby - plazivky. Pak jsme se vypravili do chrámu sv. Barbory. Byli tam nejčastěji barokní oltáře. Na konci prohlídky jsme mohli na balkony. Výlet se nám moc líbil.

Informace školy k GDPR - viz "Další informace"

Návrh rozpočtu na rok 2018 a návrh SVR na 2019-2023