Aktuality

Od  školního roku 2015/2016 převzalo výuku kroužku karate trenérské trio oddílu karate PSK Olymp Praha ve složení Zdeněk Kühnel, Filip Lacina a Jakub Prahl. Jejich představení najdete níže v sekci „Trenéři“. Tréninky probíhají každé pondělí a čtvrtek od 16:00 - 17:00.

V pátek 16. 10. 2015 začaly nadstavbové tréninky probíhající v čase 15:30 – 16:15. Mohou se jich zúčastnit všichni vážní zájemci o karate. Hodiny jsou zaměřeny zejména k přípravě na soutěže a k vysvětlování detailů, na které není na běžných hodinách čas nebo prostor. Páteční lekce vede Jakub Prahl se svými sempaji (pokročilými studenty).

Proběhlo…

Dne 8.11. se 4 reprezentantky Duhového klubíčka zúčastnily VI. Mezinárodního mistrovství České republiky České asociace Budo karate. Neočekávaně se na akci na poslední chvíli dohlásilo mnoho zahraničních týmů z Anglie, Dánska, Itále, Rumunska, Ruska, atd. Adélka, Bára, Alianka a Sofinka byly zařazeny do kategorie kata dívky 6-8, 9-10, resp. 11-14 let. Přes velmi dobrý výkon v tvrdé konkurenci bohužel nepostoupily do dalších kol, nicméně zkušenosti z akce tohoto typu jsou k nezaplacení.

Dne 11. 10. 2015 se 2 reprezentantky Adéla a Barbora Seifertovy zúčastnily v kategorii kata soutěže „Velká cena Prahy 2015“. I přes dobrý výkon obou dívek to na postup do finálové skupiny bohužel nestačilo. Získaly však cenné zkušenosti do budoucna!

Putovní plyšáci

Dítě, které se na jednotlivém tréninku nejvíce snaží, má nárok na zapůjčení putovního plyšáka Hitomiho. Plyšáka opečovává a vrací trenérovi na dalším tréninku.

Trenéři

Jakub Prahl                                Filip Lacina                             Zdeněk Kühnel

3. DAN WKF Shotokan               1. DAN Shotokan ryu               2. kyu karate do Shotokan,                                                                                    5. kyu Kyokushinkai ryu

praxe 22 let,                                 praxe karate 13 let                  praxe karate 34 let

trenérská praxe 15 let                                                                  trenérská praxe 22 let

Trenér I. třídy  (FTVS UK)                                                            Trenér III. třídy

Etika a etiketa:

Etiketa je soubor pravidel, které dodržujeme v DOJO (místo, kde cvičíme). Dobrý karatista se však chová v duchu zásad dobrého chování neustále, a to, i když se na něj nikdo nedívá. Správný karatista:

- nepere se a nenechá se vtáhnout do zbytečných hádek,

- chová se slušně a s úctou k ostatním,

- pomáhá druhým, zejména slabším,

- poctivě trénuje!

Pro rodiče:

Účast rodičů na trénincích je možná po dohodě s trenérem. Pravidelně pro vás připravíme ukázku toho, co se již děti naučili. Budeme vděčni za jakékoli náměty a komentáře, ať už kritické či pochvalné. Směřujte je prosím na mail to: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript či telefonicky na 725 648 499.

Karate gi:

Karate gi (laicky též kimono) není pro začátečníky povinné až do prvních zkoušek. Lze jej pořídit v běžných obchodech, či objednat u trenérů.

Noví zájemci:

Cvičení je po dohodě otevřeno i pro nové zájemce. Kontaktujte, prosím, paní Vosickou.

Historie pro zájemce info zde
Úspěšná sezóna 2014 detaily zde: sezóna karate 2014.docx