Rozšířená výuka

Seznam zařazených žáků do RV, zveřejněno dne 12. 6.

Seznam je ke stažení zde

Rozřaďovací testy k RV od 4. ročníku ve školním roce 2018/2019

Testy na RV cizích jazyků se konají 31.5. 2018 od 8,55h (učebna zeměpisu)

Testy na RV matematiky a informatiky se konají 1.6. 2018 od 10h (učebna zeměpisu)

Žáci, kteří v přihlášce uvedli, že mají v případě nepřijetí do své preferované větve zájem i o druhou větev rozšířené výuky, se účastní obou testů! Žák odevzdává pouze 1 přihlášku!

Test matematiky bude postaven na úlohách vyžadujících kreativitu a matematicko-logické uvažování, test angličtiny bude odpovídat požadovaným výstupům výuky Aj v daném ročníku a bude obsahovat úlohy na slovní zásobu, tvoření a překlad jednoduchých vět a frází, porozumění textu, základní gramatiku a poslech.

Výsledky budou společně se známkami z profilových předmětů, výsledky SCIO a matematického Klokana rozhodujícím kritériem pro přijetí.

Ve všech variantách studia (větvích) je vždy stejný počet vyučovacích hodin - tzn. žádné děti ve stejném ročníku nemají více či méně vyučovacích hodin.

Žáci zůstávají ve svých kmenových třídách, pouze na dané předměty se dělí do skupin: cizí jazyky - na Aj a na 2. jazyk od 6.roč. (výběr z Nj,Šj,Fj,Rj – jeden dle největšího zájmu dané skupiny); mat+inf - na M a Inf; všeobecná větev - na volitelné předměty dle aktuální nabídky

Schůzka k nabídce rozšířené výuky cizích jazyků či M+Inf na školní rok 2018/2019

Dne 2. 5. 2018 se bude konat informativní schůzka pro rodiče žáků současných 3. tříd kvůli nabídce rozšířené výuky cizích jazyků či matematiky a informatiky. Schůzka se uskuteční ve 3. p. v učebně zeměpisu.