4.C

Nový pracovní sešit do českého jazyka (prosím koupit nejpozději do 8. 2. 2021):

LVK 1.st.

V PO 30.11. žáci obdrželi přihlášky na Lyžařský kurz 1.st. Vyplněné přihlášky zájemci odevzdají do 7.12. J.Vosické

Školní družina od 30.11.

Ranní družina je v provozu od 6,30 hod. Po obědě budeme ve své družině v 5.p., kde bude probíhat zájmová činnost pro naší třídu. Žádné kroužky zatím nejsou povoleny. Vyzvedávání dětí probíhá stále přes můj mobil, jak jste byli zvyklí už před distanční výukou ( nemusíte se mačkat u zvonků). Prosím, aby děti měly v družinovém sešitě zapsané odchody ( i s doprovodem, přibližné časy) , abych mohla naplánovat činnost na daný den. Děkuji J.V

Časy, kdy chodíme na oběd : PO 12,50 hod., ÚT 13,10 hod., ST 13,20 hod., ČT 13,10 hod. , PÁ 12,45 hod.

Platby za kroužky Duhového klubíčka a vyzvednutí přeplatků

Platby za kroužky za 1.pol. škol.roku 2020/21 je nutné provést do 31.10. 2020 na účet Duh.klubíčka č.2110427389/0800.  O přeplatky za kroužky ze škol.roku 2019/20 za 2.pol., kdy nemohly být kroužky dokončeny z důvodu nařízení vlády, je nutné zažádat do 16.11.2020 na e-mail duhoveklubicko@seznam.cz. Všechny částky za kroužky i přeplatky jsou v sekci Kroužky v Duhovém klubíčku.

Náhradní hodiny za neuskutečněné kroužky budou oznámeny ihned po nástupu dětí do škol. Pokud se nepodaří uskutečnit náhradní hodiny ani ve 2.pol., budou vzniklé přeplatky opět vráceny.

Úkoly a zápisy z distanční výuky:

NEROZŠÍŘENÁ AJ – HORVÁTHOVÁ

Vytisknout pracovní list, vlepit do sešitu a zakroužkovat správné odpovědi. Již jsme dělali v hodině.

Udělat zápis do sešitu anglické gramatiky a důkladně nastudovat, vše bude postupně probráno v hodinách (v závorce vedle anglického textu je český význam):

Present simple x present continuous (Přítomný prostý x přítomný průběhový) - zdroj zápisu: http://www.grammar.cz/present_simpleXcontinuous.html

Přítomný průběhový
(Present Continuous)
Přítomný prostý
(Present Simple)
u děje, který probíhá právě teď
opakující se činnosti
děj probíhající v blízké budoucnosti
obecné jevy
přechodné záležitosti
plánované / stálé akce jako jízdní rád
trendy a módní záležitosti
děje v přítomnosti, jdoucí za sebou
iritující / otravné záležitosti
instrukce

u sloves, které nemají průběh. tvar

POZOR:

What do you do? (Co děláš – jaké je tvé zaměstnání?) => I’m a doctor. (Jsem lékař.)

ale

What are you doing? (Co (teď) děláš?) => I’m studying for the exam. (Učím se na zkoušku.)

Přehled některých „identifikátorů“ přítomného průběhového a prostého času

Přítomný průběhový
(Present Continuous)

Přítomný prostý
(Present Simple)

now (teď)

always (vždy)

at the moment (v tuto chvíli)

never (nikdy)

these days (v těchto dnech)

sometimes (někdy)

right now (právě teď)

rarely (vzácně)

today (dnes)

seldom (zřídka)

Excuse me … (omluvte mě)

usually (obvykle)

Look! (podívej)

every day (každý den)

Listen! (poslouchej)

on Mondays (v pondělky)

temporarily (dočasně)

twice a week (2x týdně)

Grafické znázornění přítomného průběhového času

Distanční výuka a vše k ní
Vážení rodiče, vkládám zde nový rozvrh, který bude platný po podzimních prázdninách, pokud bude nadále probíhat distanční forma výuky. Dochází k drobným změnám kvůli kvalitě výuky a úpravě v rozvrzích jiných vyučujících. Prosím o zaslání čtenářského deníku za listopad do 9. 11. 2020. Pod tímto textem dále najdete starší zápisy nebo pracovní listy, které děti mají mít, kdybyste je ještě potřebovali. Postupně je budu ale mazat.

Jednotlivé předměty a zkratky v rozvrhu (upraveno, sledovat)!!!
ČJ – český jazyk mluvnice; M – matematika; čtecí okénko – děti mohou vypnout online výuku a v rámci takovéto hodiny si budou 45 minut číst (buď určím, co si mají číst nebo jim dovolím si číst knihu dle jejich výběru); ČS – člověk a jeho svět (přírodověda, vlastivěda, historie); CVM – cvičení z matematiky; AJ – anglický jazyk se mnou; AJ+ rozšířená angličtina s paní učitelkou Kenderovou; samostudium – děti si mohou plnit zadané úkoly nebo se budou učit učivo, které zadám.  Tam, kde to vypadá, že děti končí brzy je to hlavně z toho důvodu, že učím v jiných třídách :).
POZOR!!!
První týden v listopadu bude AJ se mnou až 3. vyučovací hodinu (místo samostudia) – musím navštívit online výuku jako náslechovou v tu dobu jinde, ale další týdny bude normálně 1. vyučovací hodinu. Děti s AJ + se to nijak netýká.