Školní parlament

Na škole tradičně působí  „Školní parlament“ tvořený volenými zástupci žáků (jsou v něm zastoupeni dva žáci z každé třídy krom těch nejmenších). Od spolužáků ve třídách sbírají zástupci ŠP informace o tom, co by mohli ve škole zlepšit. Na pravidelných schůzkách parlamentu s vedením školy (zpravidla jednou měsíčně) řeší, jakým způsobem těmto nápadům vyjít vstříc. Spolužáky ve třídách pravidelně informují o své činnosti.

Kompetence ŠP

1. ŠP může vznášet dotazy týkající se školních záležitostí;
  2. ŠP podává návrhy na zlepšení činnosti školy a na její vybavení;
  3. v připomínkách týkajících se chodu školy ŠP neprodleně informuje vedení školy, ta připomínky projedná a zpětně informuje radu o závěrech a možnostech řešení;
  4. ŠP se podílí na zlepšení spolupráce mezi učiteli a žáky, školou a rodiči;
  5. ŠP pomáhá při akcích pořádaných školou a při zviditelnění školy na veřejnosti.